Ikimokyklinis muzikinis lavinimas
Lapė - nuostabus gyvūnas, kurį myli vaikai. MUZIKALI LAPĖ žaidžia su vaikais muzikos pasaulį, kuris jiems yra įgimtas. Lapė moko vaikus išgirsti miško muziką, pajusti ritmą, gaudyti garsus. Dainuodami, šokdami, klausydami muzikos, grodami ritminiais instrumentais vaikai pamilsta muziką, kartu įgyja ankstyvą muzikinį išsilavinimą. Muzikuodami jie plečia savo žodyną, mokosi socialinių vaidmenų, formuojasi kaip asmenybės. Laputė laukia savo draugų, kad galėtų patyrinėti slapčiausias muzikos miško kerteles!
LINKSMIEJI LAPIUKAI - tai nedidelės 2-3 metų amžiaus vaikučių grupės. Į pamokas jie kviečiami kartu su tėveliais. Pamokose jie susipažįsta su ritminiais muzikos intrumentais, lavina klausą dainuodami smagias daineles ir smagiai šėlsta muzikiniuose žaidimuose bei šokiuose.
SMALSIEJI LAPIUKAI - tai nedidelės 3-4 metų amžiaus vaikučių grupės. Jų pamokos pagrįstos žaidimais, vaidyba, savo kūno, balso pažinimu, dragystės principų įsisąmoninimu bei naujiais muzikiniais atradimais .
GUDRIEJI LAPIUKAI - tai nedidelės 4-6 metų amžiaus vaikučių grupės. Be dainavimo, kūno perkusijos, klasikinės muzikos klausymo bei atlikimo ritminias instrumentais, GUDRIEJI LAPIUKAI susipažįsta su muzikos raštu bei mokosi ansamblinio muzikavimo pagrindų.
Fleita
Fleita – nuostabaus tembro pučiamasis instrumentas, skaičiuojantis ne šimtus, o tūkstančius metų nuo sukūrimo. Iš mamuto ilties prieš 37 000 metų padaryta fleita, rasta Vokietijoje, yra tarp seniausių žinomų muzikos instrumentų. Fleita yra ypač lankstus instrumentas - galima atlikti įvairiausių charakterių bei stilių muziką, muzikuoti solo ar ansamblyje. MUZIKALIOJE LAPĖJE išmoksite groti išilgine bei skersine fleitomis, lavinsite kvėpavimą ir prisijaukinsite daugybę gražios muzikos.
Fortepijonas
Fortepijonas, arba pianinas, yra pelnytai vadinamas instrumentų karaliumi. Jo techninės galimybės leidžia vienam atlikėjui skambėti tarsi visam orkestrui! Visus, ir vaikus, ir paauglius, ir suaugusius, svajojančius išmokti skambinti populiariausiu pasaulyje muzikos instrumentu, kviečia MUZIKALI LAPĖ. Ji pasiruošusi atskleisti savo muzikalumo ir pirštų miklumo paslaptis. Registruokitės jau šiandien į individualias arba ansamblinio muzikavimo pamokas.
Smuikas
Smuikas - tai mažiausias styginių instrumentų šeimos narys. Jis atsirado XVI amžiaus pradžioje šiaurės Italijoje, Kremonoje. Pirmasis smuikas gimė meistro Andrea Amati rankose. Smuiko istorijoje įvyko daug svarbių patobulinimų, kurie lėmė dar patogesnį smuiko laikymą ir tuo pačiu jo valdymo galimybės dar labiau išsiplėtė.
Šiandien smuikas traktuojamas kaip vienas virtuoziškiausių muzikos instrumentų. Smuiko tembras priklauso nuo daugelio aspektų, vienas iš jų - tai jo viduje esantis medinis pagaliukas - dažnai vadinamas smuiko širdimi. MUZIKALI LAPĖ nukreips teisingu keliu, kad smuiko garsais galėtumėte išreikšti savo sielos virpesius. Registruokitės jau šiandien į individualias arba ansamblinio muzikavimo pamokas.
Gitara
Ar žinojote, kad gitara yra styginis muzikos instrumentas, o stygų skaičius priklauso nuo gitaros tipo? Tai muzikos instrumentas, kuris nuolat tobulėja ir ieško naujų formų. MUZIKALIOJE LAPĖJE galite rinktis kurią gitarą norite įvaldyti. Gal tai akustinė, gal elektrinė, o gal mažoji ukulėlė? Tiek pradedantiesims, tiek pažengusiems gitaros mylėtojams MUZIKALI LAPĖ padės išmokti mėgstamas dainas, tobulinti grojimo įgūdžius ir technikas, reikalingas groti solo arba grupėje.
Būgnai
Didysis būgnas, lėkštės, būgnelis... Ar jau atspėjote, apie ką kalba MUZIKALI LAPĖ? Ji žino, kad tai yra vienas iš seniausių muzikos instrumentų, už kurį senesnis yra tik žmogaus balsas. MUZIKALI LAPĖ žavisi šiuo instrumentu ir nebijo galingos būgnų sukeltos muzikinės audros. Mušdamas būgną, žmogus gali pasinerti į ritmo pasaulį ir išreikšti savo jausmus. Pažinti šį muzikos instrumentą, išmokti įvairių muzikos stilių (nuo jazz iki sunkiojo metalo), susipažinti su ritmų, technikų įvairove, mušamojo instrumento galimybėmis ir funkcija kviečiame individualiose pamokose. Na, o ansamblinio muzikavimo įgūdžius kviečiame lavinti perkusijos grupėje. Jūs susipažinsite su afrikietiškais muzikos instrumentais, išmoksite jais groti ir grodami grupėje pajusite bendrystę, ritmo galią ir poveikį.
Muzikos teorija muzikos vilkams
Visus muzikos elementus galima atlikti iš klausos, tačiau galima ir iš natų. Mokėti skaityti natas, išmanyti muzikos teoriją, harmoniją, istorinį kontekstą ir epochų stilistiką - kiekvieno muzikos mylėtojo siekis. MUZIKALI LAPĖ padės susigaudyti šiame tamsiame miške! Nedidelėmis grupėmis, kiekvienam amžiaus tarpsniui pritaikyta kalba ritmikos pamokose mokysimės kūno perkusijos, grosime ritminiais instrumentais, susipažinsime su muzikos rašto įmantrybėmis, gilinsimės į muzikos istoriją bei analizuosime garsiausius klasikos šedevrus.
Muzikos terapija
Muzikos terapija yra veiksmingas ir įvairialypis metodas, padedantis ypatingų poreikių turintiems vaikams. Ši terapija gali būti naudinga vaikams su autizmu, dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimu (ADHD), kalbos vystymosi ir kalbėjimo sutrikimais, intelekto negalia ir kitais iššūkiais.
Užsiėmimai vyksta individualiai ir yra optimaliai pritaikyti prie kiekvieno vaiko unikalių asmeninių bruožų, galimybių bei poreikių.
Kokie metodai taikomi muzikos terapijos užsiėmimuose ir kaip jie gali padėti auginti ypatingus vaikus?
• Komunikacijos įgūdžių skatinimas: užsiėmimų metu vaikai kviečiami aktyviau išreikšti savo mintis ir jausmus, net jei jie patiria kalbėjimo sunkumų. Muzika yra bendras kalbėjimo būdas, leidžiantis atskleisti save per garsą ir ritmą.
• Geresnis pojūčių suvokimas: kai kurie ypatingi vaikai gali turėti jautrumo ir pojūčių integracijos sunkumų. Muzikos terapijos užsiėmimai gali padėti pojūčius pažadinti arba nuraminti ir padėti vaikų pojūčių sistemai geriau reaguoti į aplinką.
• Streso mažinimas: muzika turi terapinį poveikį, padedantį mažinti stresą ir nerimą. Muzikos terapijos užsiėmimai gali būti raminantis ir malonus būdas vaikams išreikšti savo emocijas ir mažinti įtampą.
• Socialinių įgūdžių lavinimas: per bendrą grojimą ar dainavimą vaikai išmoksta bendradarbiauti su kitais, gerinti grupinius gebėjimus ir mokosi atsižvelgti į kitų žmonių emocijas.
• Kūrybiškumo skatinimas: muzikos terapija suteikia galimybę vaikams išreikšti savo kūrybinį potencialą. Jie gali kurti ir improvizuoti, kas skatina jų kūrybiškumą ir fantaziją.
• Motorinių įgūdžių lavinimas: muzikos terapijos užsiėmimai, kurie apima kūno judesius ir ritmą, gali padėti vaikams gerinti motorinius įgūdžius ir koordinaciją.
• Dėmesio ir koncentracijos gerinimas: grojimas instrumentais, dainavimas ir muzikos klausymasis reikalauja dėmesio sutelkimo, tad muzikos terapijos užsiėmimai padeda ypatingiems vaikams gerinti dėmesio ir koncentracijos gebėjimus
Mokinių pop - rock grupė
Pažangiausi ir labiausiai motyvuoti studijos mokiniai pirmadienio vakarais renkasi kartu muzikuoti, rengti bendrus projektus, ruoštis koncertams.
Pamokų metu lavinami ansamblinio muzikavimo įgūdžiai, koncentruojamasi į bandrą ritmo pajautimą. Svarbi pamokos dalis - improvizacija ir kūryba.
Grupėje gali dalyvauti tik mokiniai, lankantys individualias instrumento ar dainavimo pamokas.